piątek, 19 Paź 2018
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 października 2018 20:59

Samorząd Bursy zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież złożyła życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki, zaprezentowała występ artystyczny i przygotowała słodki poczęstunek. Życzenia zebranym złożył również Dyrektor Bursy oraz wręczył nagrody za rok szkolny 2017/ 2018.

 

Zmieniony: środa, 17 października 2018 21:01
Więcej…
 
4. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 08 października 2018 19:09

Wychowankowie naszej bursy brali udział w wyjściu do Centrum Klutury Filmowej na film Damiana ( Wolfa Wagabundę ) Lemańskiego pt. „Restauracja”. Młodzież obejrzała amatorski film dokumentalny o jego wyprawie rowerem z Mazur do Afryki, by po 171 dniach dojechać do Dakaru w Senegalu. Podczas tej wyprawy, wraz z fundacją „Usłyszeć Afrykę”, zbierał pieniądze na edukację głuchoniemej dziewczynki, Makane Dieng. Podróżnik podzielił się z młodzieżą wrażeniami i przeżyciami ze swojej wędrówki, opowiedział o trudnościach, które musiał pokonać, a także o zabawnych sytuacjach. Spotkanie dało możliwość rozwijania pasji i zainteresowań podróżami.

Zmieniony: poniedziałek, 08 października 2018 19:13
Więcej…
 
Szkolenie wolontariuszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 04 października 2018 13:39

 

W środowe popołudnie w bardzo licznym i sympatycznym gronie odbyły się warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy Klubu Wolontariusza „Otwarta dłoń”. Szkolenie miało na celu rozwój wiedzy i pozyskanie podstawowych kompetencji z zakresu wolontariatu. Ponadto wychowankowie zdefiniowali cechy wolontariusza i wolontariatu.

Zmieniony: czwartek, 04 października 2018 13:42
Więcej…
 
Dzień chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 03 października 2018 19:55

 

30 września to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Z tej okazji w auli bursy odbyło się uroczyste spotkanie na które dziewczynki z sekcji kulinarnej upiekły przepyszne babeczki, którymi częstowano wszystkich panów. Po życzeniach od przedstawicieli samorządu dziewczyny zaprezentowały pokaz zumby. W programie znalazło się również wspólne karaoke. Na zakończenie młodzież bawiła się na dyskotece.

Zmieniony: środa, 03 października 2018 19:57
Więcej…
 
Segregacja – prosta sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 28 września 2018 11:04

Konieczność segregacji śmieci przynosi wymierne i długotrwałe korzyści dla świata. W trosce o środowisko, nasze wspólne dobro matkę Ziemię oraz w ramach kontynuacji działań ekologicznych w bursie pojawiły się nowe pojemniki służące segregacji odpadów. Wychowankowie od dawna znają podstawowe zasady segregacji odpadów, oraz potrafią zastosować je w praktyce. Recykling to wyrobienie nawyków, które sprawią, że segregacja będzie coraz bardziej powszechna i efektywna, dzięki czemu ograniczy się ilość śmieci, odzyska materiały i surowce oraz zapobiegnie dewastacji środowiska naturalnego.

Zmieniony: piątek, 28 września 2018 11:10
Więcej…
 
Wyjazd integracyjny dla wychowanków klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 26 września 2018 16:56

Dnia 20.09.2018 Samorząd Bursy zorganizował wyjazd integracyjny dla pierwszorocznych wychowanków. Spotkanie odbyło się w miejscowości Mokre.

Dyrektor bursy wraz z opiekunem samorządu i grupą starszych kolegów przyjął młodzież w grono mieszkańców życząc im miłych chwil spędzonych w placówce, rozwijania zainteresowań oraz wielu sukcesów.

Po oficjalnym przywitaniu, młodzież piekła kiełbaski w ognisku i degustowała pyszności przygotowane na tą okazję.

Wyjazd zorganizowany został w ramach Programu Adaptacyjnego. Młodzież miała okazję poznać się podczas zorganizowanych zabaw integracyjnych, tańców integracyjnych takich jak: „belgijka”, gry w „zbijaka”. Wychowankowie rozegrali także mecz piłki siatkowej. Na zakończenie młodzież śpiewała wspólnie piosenki przy ognisku w akompaniamencie gitary.

 

Zmieniony: czwartek, 27 września 2018 14:09
Więcej…
 
79 rocznica agresji ZSRR na Polskę PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 26 września 2018 12:59

W 79 rocznicę najazdu sowieckiego na Polskę młodzież wraz z wychowawcą jako reprezentanci Bursy Międzyszkolnej Nr 2 uczestniczyli w obchodach upamiętniających inwazję ZSRR. Uroczystości odbyły się 17 września na Rotundzie. Program uroczystości obejmował mszę świętą w Katedrze Zamojskiej, ceremoniał wojskowy z podniesieniem flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas uroczystości nie zabrakło apelu pamięci i salwy honorowej. Delegacja bursy złożyła wiązankę na tablicy ofiar w miejscu spalania ciał Rotundy.

Zmieniony: środa, 26 września 2018 16:58
Więcej…
 
Spotkanie klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 10 września 2018 17:04

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie informacyjne dla wychowanków klas pierwszych. Dyrektor Waldemar Leszczyński poruszył wiele ważnych tematów dotyczących Statutu, Regulaminu, Programu wychowawczego, standardów i zasad bezpieczeństwa w bursie, a także zwrócił uwagę na współczesne zagrożenia. Warto podkreślić, że jak co roku, Bursa Międzyszkolna Nr 2 cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. W bieżącym roku szkolnym zrekrutowaliśmy 250 wychowanków, którzy wybrali naszą bursę, jako miejsce swojego pobytu w czasie nauki odbywanej w szkole. Świadczy to o tym, że zarówno wychowankowie jak i rodzice, dostrzegają i doceniają wysoki poziom i jakość opieki i wychowania młodzieży w naszej placówce.

Zmieniony: poniedziałek, 10 września 2018 17:10
Więcej…
 
Uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 03 września 2018 20:33

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyła się uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego, której towarzyszył akcent patriotyczny. W roku 2018 przypada 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Dyrektor Waldemar Leszczyński podczas spotkania z Rodzicami nawiązał do tej rocznicy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy a Rodzicom wręczono biało – czerwone chorągiewki. Druga część spotkania miała już charakter organizacyjny. Omówione zostały takie zagadnienia jak: Statut Bursy, Program profilaktyczno – wychowawczy, Regulamin Wychowanka, standardy zachowań młodzieży, przepisy BHP i p.poż., ramowy program dnia i opłaty za bursę.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkową fotografię.

Więcej…
 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 30 sierpnia 2018 13:39

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

 

Rodzice-opiekunowie/ wychowanek
Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu informuje:czynna będzie dnia 02.09.2018 od godziny 16.00 Obowiązkowe spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 02.09.2018 o godz. 16.30 w auli BursyMiędzyszkolnej Nr 2 ul. Szczebrzeska 41.
W dniu zakwaterowania należy przywieźć ze sobą:

  • Komplet bielizny pościelowej (samo powleczenie) –wymiar 160x200 oraz 70x80
  • Środki piorące, kapcie, pidżamę, środki do higieny osobistej, talerzyk, kubek
  • Obuwie przeznaczone do kąpieli pod prysznicem
  • W soboty i niedziele nie żywimy
  • Bursa zapewnia całodobową opiekę od niedzieli od godziny 14.00
  • Osoby, które będą mieszkały u nas po raz pierwszy muszą mieć ze sobą dowód osobisty (dt.osób pełnoletnich).
  • Na polecenie Służb Prewencji Straży Pożarnej bezwzględnie zakazane jest używaniewszelkiego sprzętu, który jest odbiornikiem prądu. Wyjątek stanowią radiomagnetofony,komputery oraz suszarki do włosów, które będzie można mieć w bursie, ale wyłącznie nawłasną odpowiedzialność i tylko po wyrażeniu zgody dyrekcji bursy na ich posiadanie.Uwaga: posiadanie innego sprzętu (czajnika bezprzewodowego, żelazka, maszynk ielektrycznej, grzałek, tosterów, opiekaczy) jest w ogóle zabronione i zostanie uznane zapoważne naruszenie zasad ochrony p.poż.Takie działanie jest wyrazem troski o bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszej młodzieżyi niestosowanie się do tych wymogów będzie surowo traktowane.
Zmieniony: czwartek, 30 sierpnia 2018 14:57
 
Wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 22 czerwca 2018 11:40
 
Nagroda dla Ilony Łysakowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 20 czerwca 2018 17:56

 

Nasza wychowanka Ilona Łysakowska zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież na morzu” w kategorii plastycznej pod hasłem „Morze żywi i bogaci”. Na uroczystości podsumowania konkursów i olimpiad otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka list gratulacyjny oraz nagrodę książkową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zmieniony: piątek, 22 czerwca 2018 11:42
Więcej…
 
VIII Zamojski Festiwal Ksiązki PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 14 czerwca 2018 15:46
Podczas VIII Zamojskiego Festiwalu Książki Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu Waldemar Leszczyński, przekazał na ręce Dyrektora Książnicy Zamojskiej Piotra Bartnika najnowszą publikację wydaną w bursie z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - pt. " My Pierwsza Brygada - Polska Droga do Niepodległości 1914 -1918". Książka jest zbiorem wierszy, opowiadań i wspomnień, które napłynęły do bursy w ramach konkursu literacko - historycznego i wydawniczym owocem współpracy Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, Książnicy Zamojskiej i Wydawnictwa "Tawa" z Chełma. Serdecznie dziękujemy za wieloletnią współpracę i Dyplom Złotej Obwoluty. Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Książnicy Zamojskiej, autor zdjęć Pan Marek Sadło.
Zmieniony: czwartek, 14 czerwca 2018 15:49
Więcej…
 
Podsumowanie konkursu czystości pokoi PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 14 czerwca 2018 14:40

Przez cały rok szkolny 2017/2018 wychowankowie bursy rywalizowali w konkursie czystości pokoi. Najbardziej wytrwali, systematyczni i konsekwentni w utrzymaniu czystości i porządku w swoich pokojach wychowankowie zostali docenieni i nagrodzeni przez Pana Dyrektora atrakcyjnymi nagrodami. Głównym założeniem i ideą przyświecającą zmaganiom porządkowym jest przestrzeganie podstawowych zasad utrzymania czystości, dbałość o estetykę, a także wdrażanie działań na rzecz środowiska naturalnego, ekologii oraz dbałości o własne zdrowie.

Zwycięzcom gratulujemy serdecznie! Następna edycja konkursu już od września przyszłego roku szkolnego! Wszyscy mają w nim szansę na wygraną!

Zmieniony: czwartek, 14 czerwca 2018 14:52
Więcej…
 
Dzień Dziecka na Źródlanej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 08 czerwca 2018 14:44

Wychowankowie bursy mają niespożyte pokłady energii i wspaniałych pomysłów. Najpierw zebrali fundusze, sprzedając własnoręcznie przygotowane gofry i upieczone babeczki by móc obdarować innych swoją pozytywną aura i przede wszystkim prezentami. W akcję zbiórki upominków i słodyczy dla dzieci włączyła się również młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu oraz ZSP Nr 2 w Zamościu. Do Domu Dziecka udali się przedstawiciele naszej placówki, którzy przywitani zostali przez gromadkę 20 dzieci. Program spotkania oparty był na wspólnej zabawie. Nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci m.in. malowania twarzy, wykonywania zwierząt, kwiatów czy innych dzieł stworzonych z balonów. Podczas spotkania wychowankom Domu Dziecka młodzież zaprezentowała układ taneczny Zumby, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, opatrzone śpiewem i smakowitymi kiełbaskami. Czas upłyną Nam w cudownej i wyjątkowej atmosferze radości, szczęścia i bezcennego uśmiechu dzieci.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!!!

 

Zmieniony: środa, 13 czerwca 2018 13:45
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL