sobota, 23 Mar 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
MŁODZIEŻ BURSY NR 2 DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 08 listopada 2018 20:01

W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i w hołdzie Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, uczestniczyli w wielu wydarzeniach związanych z tą wspaniałą rocznicą.

Podsumowano ogólnopolski konkurs historyczno – literacki dla młodzieży burs i internatów i wydano książkę pt. „ My, Pierwsza Brygada – Polska Droga do Niepodległości”. Inicjatorem i redaktorem wydawnictwa w bursie, a także koordynatorem do spraw Sadzenia Dębów Pamięci przy ul. Strefowej, był Dyrektor Bursy Nr 2.

Młodzież wyruszyła w Marszu Niepodległości z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami w barwach narodowych pod nowo odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze. Pan Dyrektor uczestniczył w uroczystościach w dniu odsłonięcia pomnika.

Udekorowano także miejsca pamięci znajdujące się przed bursą: Pomnik przy Katyńskich Dębach Pamięci oraz Kotwicę Halla, przy których powiewają biało – czerwone flagi i płoną znicze. Młodzież bursy uczestniczyła w zajęciach dotyczących historii miasta Zamościa a następnie odwiedziła zamojską Rotundę, składając w tym szczególnym miejscu wiązanki kwiatów. Wychowankowie wysłuchali także koncertu Federacji Lubelskich Bardów oraz włączyli się do uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

W stulecie odzyskania Niepodległości ogłoszono w Bursie Nr 2 trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu historyczno – literackiego pt. „ Dwie wojny – dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat”. W rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, przypadającą 12 maja, odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu i promocja książki pod tym samym tytułem. Konkurs – tak jak poprzednie edycje - objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Zamościa - Pan Andrzej Wnuk.

 

 


Zmieniony: czwartek, 08 listopada 2018 20:03