W niedzielę 14 kwietnia odbyły się uroczystości 84 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, upamiętniającej zamordowanych przez NKWD ZSRR w 1940 roku  Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji Państwowej, Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji ofiar Katynia w Kościele Rektoralnym Św. Katarzyny w Zamościu. Następnie przy „Krzyżu Katyńskim” znajdującym się na terenie świątyni w obecności władz samorządowych, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz wszystkich zebranych chcących uczcić tę rocznicę odbył się ceremoniał wojskowy z uroczystym odśpiewaniem hymnu, podniesieniem flagi państwowej, apelem pamięci i salwą honorową, następnie przybyłe delegacje złożyły przed Pomnikiem Krzyża Katyńskiego wiązanki i kwiaty. Delegacja w składzie pani wicedyrektor Maria Łasocha, nauczyciele – wychowawcy pani Ewelina Harasiuk oraz pani Kinga Ogórek w imieniu całej społeczności bursy złożyły wiązankę.

Po sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku w niewoli sowieckiej znalazło się około 250 tys. Polskich jeńców, w tym ponad 10 tys. Oficerów. Na mocy tajnej uchwały Biura Politycznego KC WKP z 5 marca 1940 r. zostało zamordowanych blisko 22 tys. przedstawicieli polskich elit. Likwidację obozów rozpoczęto w kwietniu 1940 r., wtedy także zaczęły się wywózki polskich oficerów na miejsca kaźni. Zbrodni na zlecenie najwyższych władz Związku Sowieckiego dokonali funkcjonariusze NKWD mordując oficerów strzałem w tył głowy.