Nasza placówka kolejny raz włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”.  To kampania odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy poświęcili za nas swoje życie i zapisali się szczególnie w pamięci naszej społeczności.

W ramach akcji zostały podjęte takie działania jak: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii jakim jest Rotunda Zamojska szczególnie los Dzieci Zamojszczyzny.

Rotunda to Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny. Jest to miejsce pamięci przede wszystkim o ofiarach drugiej wojny światowej. Na dziedzińcu Rotundy  jest kamienna płyta, która przypomina o tragiczne wydarzenia z tamtych lat.

Młodzież z Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu uczcili to miejsce chwilą ciszy, złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze.

Delegacja młodzieży wraz z opiekunami także uczestniczyła przy miejscu, które znajduje się na terenie Bursy, tj. Kamień dla uczczenia pamięci pomordowanych w Katyniu przy Dębach Pamięci , złożono kwiaty i zapalono znicz.