Młodzież biorąca aktywny udział w przygotowaniach i przebiegu Jubileuszu XX – lecia Bursy Międzyszkolnej Nr 2, została nagrodzona przez Dyrektora Waldemara Leszczyńskiego wyjazdem do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę pt. „ Zemsta Nietoperza”. Uczestnicy wycieczki zjedli smaczny posiłek w restauracji o nazwie „ Sielsko – Anielsko”, a następnie udali się do teatru.

„Zemsta nietoperza” Johanna Straussa to arcydzieło operetki wiedeńskiej, która do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Wspaniała muzyka – walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima – na naszej scenie tym razem w reżyserii Artura Barcisia!

Wychowankowie po dwu i półgodzinnym spektaklu muzycznym, byli oczarowani pięknem operetki, którą mogli obejrzeć. Zwłaszcza druga część opery zachwycała choreografią tańca i strojów. Wśród naszych wychowanków są już zadeklarowani miłośnicy operetki i podobnych wyjazdów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w naszej bursie każda praca, wysiłek i zaangażowanie w kołach i sekcjach, jest zawsze docenione. Wszyscy uczestnicy wracali do bursy z głowami pełnymi wrażeń i z nadzieją, że będą mogli ponownie wrócić do Teatru Muzycznego.