Wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu uczestniczyli dzisiaj w „Romantycznym czytaniu” sztandarowych utworów Adama Mickiewicza. Wpisali się w ten sposób w obchody Dnia Książki i Praw Autorskich przypadający 23 kwietnia oraz nawiązali do Roku Polskiego Romantyzmu, którym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił Rok 2022.

Stało się tak, ponieważ właśnie w bieżącym roku przypada dwusetna rocznica  wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dzieło to wyznacza początek epoki romantyzmu w polskiej literaturze.

Dlatego właśnie nasi wychowankowie zaprezentowali w obecności dyrekcji, wychowawców i swoich kolegów i koleżanek, najpiękniejsze utwory Adama Mickiewicza, poprzedzone krótką informacją na temat twórczości naszego narodowego wieszcza.

Spotkanie odbywało się w romantycznej scenerii Galerii Młodych i zakończyło słodkim poczęstunkiem. Pięknie zaprezentowane utwory – tak dobrze nam znane i lubiane – po raz kolejny zachwyciły nas swoim pięknem.

Epoka romantyzmu, chociaż tak odległa  w czasie, wciąż przyciąga i czaruje nas swoim pięknem. Z pewnością warto było wziąć udział w „Romantycznym czytaniu”.

Wychowankowie, którzy są aktywnymi czytelnikami i zawsze chętnie uczestniczą w podobnych spotkaniach, otrzymają na pamiątkę nagrody książkowe. Bo właśnie książka jest najmilszym upominkiem  i najlepszym przyjacielem, na pochmurne i słoneczne dni, nigdy nas nie zawiedzie, bo każdy z nas znajdzie w niej coś miłego dla siebie.