Nasza bursa po raz kolejny przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.

W tym roku w związku z panującą pandemią akcja będzie trwała do końca maja.  Wychowankowie przebywający na zdalnym nauczaniu proszeni są o zbieranie grosików w domu o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły uczniowie będą oddawać policzone pieniążki i włożone do osobnych woreczków zgodnie            z nominałami.

Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dzięki Wam  działalność Towarzystwa „Nasz Dom” jest możliwa. To, że zmienia się los dzieci i ich rodzin to również Wasza wielka zasługa!

Bądźcie z nami!

Wszystkie informacje o „Górze Grosza” i działalności Towarzystwa „Nasz Dom”  znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl

List góra grosza