WIGILIA Z PUNKTU WIDZENIA WYCHOWANKÓW
,,Wieczór Wigilijny zaczęliśmy od uroczystego przywitania wychowanków i grona pedagogicznego. Pan Dyrektor Waldemar Leszczyński, złożył Nam i Naszym rodzinom serdeczne życzenia.
Miałyśmy zaszczyt wystąpić w tegorocznych Jasełkach które odbyły się w auli bursy. Nastąpiło odczytanie fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza przez naszego kolegę Piotra, oraz łamanie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
Kolacja Wigilijna odbyła się w rodzinnej atmosferze, stoły zostały udekorowane ozdobami świątecznymi wykonanymi przez wychowanków bursy. Na stole wigilijnym znalazły się wyśmienite potrawy m.in. barszcz czerwony z uszkami, śledzie po kaszubsku ,śledzie z cebulką ,pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku ,a na osłodę ciasto piernikowe, makowiec japoński i nie zabrakło również tradycyjnego sernika i owoców. Posiłki zostały przygotowane przez Panie kucharki oraz zaangażowaną młodzież która chętnie udziela się w sekcji kulinarnej.
Podczas Kolacji Wigilijnej nie zabrakło również wspólnego kolędowania .Ten wyjątkowy wieczór Wigilijny pozostanie na długo w naszej pamięci.” My też składamy życzenia Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023.