Młodzież naszej bursy uczciła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku przed Pomnikiem „Dęby Pamięci” złożono wiązankę biało – czerwonych kwiatów i zapalono znicze.

Dzień 1 Marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 2011 roku. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963r.

W czasie drugiej wojny światowej Polacy nie poddali się, walczyli samotnie, bez wsparcia sojuszników i działali z rozmachem, stworzyli bowiem potężną podziemną organizację zbrojną – Armię Krajową, która zjednoczyła wysiłek zbrojny całego narodu. Jednak po upadku powstania warszawskiego i przejęciu władzy w powojennej Polsce przez komunistów, ruszyła machina wielkiej, sowieckiej propagandy. W miejsce rozwiązanej Armii Krajowej powstała nowa organizacja Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, która podjęła walkę zbrojną z komunistami, sprzeciwiając się sowieckim porządkom. Żołnierze tej organizacji gotowi byli prędzej zginąć, niż przestać walczyć. I rzeczywiście, nie było dla nich nadziei, pisana im była śmierć. „Żołnierze Niezłomni oddali swoje życie za nas i za wolną Polskę. Pamiętajmy o tym zawsze, nie tylko od święta, bo pamięć potomnych to potężna siła, która wskrzesza tych, którzy odeszli. Cześć Ich Pamięci!