Od początku powstania Bursa współpracuje z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu. Dzięki wspólnie podejmowanym działaniom młodzież bursy ma możliwość częstego korzystania z lodowiska oraz basenu, uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych przez zamojski OSiR. W minionych latach w okresie wakacyjnym, w ramach współpracy, w naszej placówce gościły grupy sportowe m.in.: Letnia Akademia Karate Tradycyjnego, Legia Warszawa Akademia Piłkarska Młode Wilki, uczestnicy XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, Piłkarski Klub Locomotiv Moskwa, Ludowy Klub Sportowy Mazur z Karczewa, Obóz Sportowy Taekwondo, Lubelski Klub Sportów Walki DAN oraz Klub Sportowy Gwardia Warszawa, Miejski Klub Sportowy Znicz Pruszków, uczestnicy„Turnieju miast partnerskich w Halowej piłce nożnej” Schwabisch Hall, oraz zawodnicy 57 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego im Skopenki. Bursa aktywnie uczestniczy we współorganizacji różnorodnych przedsięwzięć sportowych, które maja miejsce w Zamościu. Przyjmujemy wiele grup sportowców z klubów sportowych i stowarzyszeń np. Agros, Padwa, Return, Karate Tradycyjne, a w ostatnich latach nawiązaliśmy wspaniałą współpracę z Roztoczańskim Klubem Karate Tradycyjnym w Zamościu.

Jest nam niezmiernie miło, że nasze zaangażowanie i aktywność zostały docenione i w ramach 45-lecia działalności OSiR w Zamościu Dyrektor Waldemar Leszczyński został uhonorowany medalem „Zasłużony dla OSir”, który wręczył Dyrektor OSiR Pan Mateusz Ferens w trakcie wizyty w Bursie Międzyszkolnej Nr2

To zaszczytne wyróżnienie dyrektor dedykuje całej społeczności Bursy, pracownikom administracji, obsługi i nauczycielom,  którzy w trakcie ferii zimowych i letnich pracują na rzecz rozwoju sportu, i na rzecz podniesienia jakości naszej bursy.

Dziękujemy!!!